Úvod / Vlakem po ČR / Služby na nádraží / Nabídka služeb

Čekárny a prostory pro cestující

Ve vybraných stanicích můžete k čekání na vlak využít čekárny. Jsou umístěny v uzavřených místnostech, vybaveny nábytkem k sezení a umožňují pohodlné strávení času do příjezdu vašeho vlaku.

Čekárna pro cestující

Čekárny jsou uzavřeným prostorem Českých drah kam můžete vstoupit pouze s platným jízdním dokladem. Otevřeny jsou zpravidla po omezenou dobu, otevírací doba je vždy zveřejněna přímo u vstupu do čekárny. Přehled stanic vybavených čekárnou najdete v seznamu stanic, kde jsou také uvedeny jejich otevírací doby. V čekárnách je zakázáno kouření stejně jako ve vlacích a jiných prostorách Českých drah. Do čekárny si s sebou můžete vzít všechna svoje zavazadla mimo jízdních kol. Rovněž si sem můžete vzít psa s náhubkem nebo jiné drobné zvíře uzavřené ve schráně.

Čekárna ČD Lounge

Speciální čekárny ČD Lounge jsou určeny pro cestující:

  • s platnou jízdenkou pro 1. třídu
  • s platnou jízdenkou pro 2. třídu společně s místenkou pro vlak vyšší kvality (railjet, SuperCity, EC, IC, EN, Ex, Rx) nebo místenkou SC či railjet business nebo lůžkovým či lehátkovým příplatkem pro vlak vyšší kvality
  • se zákaznickou aplikací IN 100 nebo IN Business na In Kartě
  • s dětmi do 10 let
  • těhotné ženy
  • s platným průkazem ZTP nebo ZTP/P

ČD Lounge jsou k dispozici v železničních stanicích Praha hl. n., Pardubice hl. n., Olomouc hl. n., Ostrava-Svinov, Ostrava hl. n. a Brno hl. n. Můžete v nich v klidu odpočívat před pokračováním v další jízdě vlakem nebo si přečíst denní tisk. Ve všech čekárnách ČD Lounge se mohou vaše děti zabavit v hracích koutcích, které jsme pro ně nově zřídili a vybavili pomůckami i hračkami. V čekárnách ČD Lounge rovněž nabízíme bezplatné připojení k internetu.

Současně naše zákazníky upozorňujeme, že vzhledem k rozsáhlým a dlouhodobým stavebním úpravám ve stanici Praha hlavní nádraží je zde čekárna ČD Lounge umístěna v provizorním prostoru. Za snížený komfort se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Čekárna pro cestující s dětmi

Na vybraných nádražích jsou cestujícím k dispozici oddělené čekárny pro cestující s dětmi. Ty jsou přístupné pouze dospělým doprovázejícím jedno nebo více dětí ve věku do 10 let. Pro čekání s dětmi do 10 let lze využít i čekárny ČD Lounge, které se nacházejí v nejvýznamnějších stanicích.

Prostory pro cestující

Jsou to zpravidla nádražní haly a další prostory, které jsou cestujícím volně přístupné i bez jízdenky. V některých případech jsou tyto prostory přizpůsobeny i pro pohodlné čekání na vlak. Tyto prostory jsou však zpravidla po část noci uzavřeny. Otevírací doba prostor pro cestující je uvedena v seznamu stanic.

Aktualizace: 25.11.2015

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store