Úvod / ČD on-line / Objednat přepravu skupiny

Objednávka přepravy skupiny

Zkušební provoz

Webová aplikace „Objednávka přepravy skupin“ slouží k objednání přeprav skupin cestujících a skupin cestujících s jízdními koly od 6 spolucestujících výše (do maximálního počtu 99 osob na jednu objednávku) ve vnitrostátní přepravě a jejich odbavení jízdenkami se slevou pro skupinu (podmínky slevy zde) , zajištění bezplatných místenek či bezplatného vyhrazení míst ve vozech, které nejsou v rezervačním systému, případně bezplatného vyhrazení míst pro jejich jízdní kola v pravidelně řazených vozech, určených pro přepravu jízdních kol, a to vždy do vyčerpání kapacity zvoleného spoje.

Pokud cestujete ve skupině a nechcete využít slevu pro skupinu (pojedete za jiné jízdné) a tím ani nemůžete využít tento objednávkový systém, prosíme vás o vyplnění jednoduchého dotazníku v záložce „evidence skupin“.

Pro zajištění své přepravy vyplňte následující jednoduchý formulář, na základě kterého vám zajistíme vaši pohodlnou cestu vlaky ČD. Objednávku můžete učinit nejdříve dva měsíce před vaším odjezdem, nejpozději pak 72 hodiny před odjezdem vašeho vlaku z nástupní stanice. Upozornění: cestující, kteří cestují v rámci skupiny ale za jiné jízdné, jsou odbaveni dle standardního tarifu, tj. bez skupinové slevy, bez bezplatné místenky a bez bezplatného zajištění vyhrazení míst popř. rezervací pro kola!

Údaje o kontaktní osobě
Vyplňte předepsané údaje, povinně telefonní číslo a emailovou adresu pro zaslání potvrzení objednávky, případně pro snadnou komunikaci, pokud budeme potřebovat upřesnit vaši objednávku.

Spojení
Spojení pro vaši cestu vyhledejte zadáním potřebných údajů (datum, nástupní a výstupní stanice atd.).

Počet cestujících
Zadejte počet cestujících, kteří budou odbaveni slevou pro skupinu. Minimální počet je 6 osob, maximální 99. Pokud objednáváte přepravu pro více než 99 cestujících, objednávku, prosíme, rozdělte a přepravu objednejte zvlášť. Věk cestujících nebo případné průkazy na slevu nehrají u skupinové jízdenky roli, rozhodující je pouze počet cestujících, který musí být minimálně 6 osob. Pokud s vámi cestují děti do 6 let, přepravované zdarma, uveďte je do dalšího řádku při dodržení zásady, že na jednoho cestujícího s platným jízdním dokladem mohou být bezplatně přepraveny maximálně dvě děti do 6 let na jednom místě. Pokud společně se skupinou cestují i cestující s jiným jízdným, uveďte je na řádku pod počtem spolucestujících dětí.

Upřesnění objednávky
Zde uveďte počet přepravovaných jízdních kol, který může být maximálně v počtu společně odbavených cestujících (tj. cestujících odbavených slevou pro skupinu, včetně bezplatně přepravovaných dětí a cestujících s jiným jízdným).

Nakonec zaškrtněte souhlas s podmínkami přepravy poté, co se seznámíte s podmínkami slevy pro skupinu, případně s podmínkami pro přepravu jízdních kol a dotazník odešlete pomocí tlačítka „Pokračovat“.

Po dokončení objednávky
Po odeslání vaší objednávky se zobrazí cena jízdného se slevou pro skupinu a na uvedený email obdržíte rekapitulaci objednávky s číslem objednávky. Její aktuální stav a postup při vyřizování můžete on-line sledovat zadáním čísla objednávky v záložce Vyhledat objednávku. Zde také budou uloženy všechny vaše již v minulosti uskutečněné objednávky, které můžete kdykoliv jednoduše opakovat nebo modifikovat.

Upozornění: konečná cena se může zvýšit tehdy, pokud bude objednávka učiněna do lůžkových nebo lehátkových vozů - k uvedené ceně jízdného se slevou pro skupinu bude připočtena cena lůžkového nebo lehátkového příplatku dle ceníku 3D tarifu TR 10, při použití vlaku SC Pendolino – k uvedené ceně jízdného se slevou pro skupinu bude připočtena aktuální cena místenky SC platná v okamžiku nákupu dle ceníku 3A tarifu TR 10 a také v případě, že pro přepravu vašich kol bude muset být zařazen posilový vůz – potom k ceně za přepravu zavazadla dle ceníku 4 tarifu TR 10 bude připočten ještě poplatek dle ceníku 3C tarifu TR 10.

Po vyřízení objednávky, platba
Po vyřízení vaší objednávky obdržíte na uvedený email informaci o způsobu jejího vyřízení a v případě kladné odpovědi i platební kód objednávky. Uvedenou konečnou cenu je nutno zaplatit nejpozději 48 hodin před odjezdem vašeho vlaku z nástupní stanice (není-li u konkrétní přepravy stanoveno jinak) nebo na e-shop ČD, a to jednoduše pomocí zaslaného platebního kódu objednávky, který buď sdělíte pokladníkovi nebo sami zadáte do formuláře na e-shop ČD. Pokud v uvedené lhůtě vaši objednávku neuhradíte, objednávka bude zrušena a v historii vašich nákupů označena příznakem „Nezaplaceno v časovém limitu“. Rezervovaná místa systém uvolní běžné frekvenci cestujících.

S případnými dotazy ohledně objednání přepravy se slevou pro skupinu se můžete obrátit na Kontaktní centrum ČD, tel. 221 111 122.

Údaje o kontaktní osobě
Jméno a příjmení ?
Adresa ?
Telefon ?
E-mail ?
Údaje o cestujících
Počet cestujících
S nimi spolucestující děti do 6 let
Jeden platící cestující starší 10 let může bezplatně přepravit maximálně dvě děti do 6 let společně na jednom místě k sezení.
Počet cestujících s jiným jízdným
Upřesnění objednávky
Počet jízdních kol
Podmínky přepravy
Výchozí

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store