Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Večer pro krále v pražském Rudolfinu

Večer pro krále v pražském Rudolfinu

Datum a čas konání:

  • Praha, 6. 8. 2019 od 19:30 do 22:00

Mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby slaví letos 20. ročník. Slavnostní závěrečný koncert s názvem Večer pro krále, který se koná 6. srpna ve Dvořákově síně Rudolfina, bude láskyplným vyznáním francouzské barokní opeře.

Naplánovat cestu vlakem

:

Koncert Večer pro krále vypráví příběh dvou milenců v podání skvostných pěveckých sólistů Katherine Watson a Reinouda Van Mechelena. Protagonisté putují fantaskními krajinami, jejichž obyvatelé – v našem případě dva taneční sólisté Anna Chirescu a Artur Zakirov – svým tancem osud pěvců glosují i ovlivňují. Uslyšíme pastorále, strhne se bouře, zažijeme peklo, ale také výheň i led lásky. Abychom všem těmto dějovým a emočním zvratům uvěřili, musí být skladatelská společnost vskutku vybraná.

Jean-Philippe Rameau, Jean-Joseph Cassanéa de Mondonville a Jean-Marie Leclair, kteří všichni komponovali pro krále-labužníka Ludvíka XV., jsou hudebními vypravěči par excellence. Každé sousto této šťavnaté hudby zvláště připraví Collegium Marianum se svou vedoucí Janou Semerádovou, každý pohyb vymodeluje věhlasná choreografka Natalie van Parys.

Projekt je součástí víceleté programové linie připravované ve spolupráci s prestižním Centrem barokní hudby ve Versailles (Centre de musique baroque de Versailles), na níž se podílí také Francouzský Institut.

Koncert se uskuteční 6. srpna ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Více informací najdete a vstupenky koupíte zde.

Na koncert do Prahy přijeďte vlakem. Od hlavního nebo Masarykova nádraží se svezte metrem do stanice Staroměstská (trasa A), která je jen pár kroků od Rudolfina.

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 0
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store