Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Na Karlštejně vás přivítají i v zimě

Na Karlštejně vás přivítají i v zimě

Datum a čas konání:

  • Karlštejn, od 1. 2. 2019 0:00 do 30. 4. 2019 0:00

K bývalým šlechtickým sídlům, kde se konají prohlídky i v zimním období, patří také Karlštejn. Absolvovat můžete základní prohlídkový okruh, v rámci něhož zavítáte do Císařského paláce i Mariánské věže.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Karlštejn

Původně byl hrad Karlštejn stavěn jako soukromé sídlo císaře Karla IV., nakonec se z něj stalo symbolické centrum Svaté říše římské. Nedobytné hradní zdi se totiž staly domovem nejen nejrůznějších cenných předmětů včetně posvátných relikvií, ale také říšského pokladu s korunovačními klenoty.

Na krátkou dobu se na hradě Karlštejn ocitly vedle sebe v kapli sv. Kříže říšské i české korunovační klenoty. Ty české sem byly převezeny z Prahy na počátku husitských válek. Originální korunovační klenoty na Karlštejně sice už nenajdete, ale v rámci prvního – základního – prohlídkového okruhu uvidíte kopii české Svatováclavské koruny.

Průvodce vás provede historickými interiéry dvou podlaží Císařského paláce a zavítáte také do Mariánské věže. Neminete Audienční síň se zachovalým dřevěným táflováním, kde Karel IV. přijímal návštěvy, Rytířskou síň s původními malovanými manskými skříněmi, do nichž si rytíři ukládali zbroj a brnění, nebo třeba císařovu ložnici s předměty, které patřily do osobního vlastnictví Otce vlasti. 

Od karlštejnského nádraží vás dovede k rozcestí pod hradem žlutá turistická značka (1,5 km).

Foto: © Hany Mahmoud | Dreamstime.com

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 0
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store