Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Doubravecká lokálka plná mašinek

Doubravecká lokálka plná mašinek

Datum a čas konání:

  • Plzeň, od 16. 2. 2019 9:00 do 17. 2. 2019 16:00

Zajeďte si do Plzně na vláčky! Už šestý ročník výstavy železničních modelů a provozních kolejišť s názvem Doubravecká lokálka se koná o víkendu 16. a 17. února v Plzni na Doubravce ve 14. Základní škole Zábělská 25.

Naplánovat cestu vlakem

:

V tělocvičně 14. Základní školy Zábělská 25 v Plzni bude třetí únorový víkend k vidění několik provozních kolejišť různých měřítek. V sobotu je výstava otevřena od 9 do 18 hod., v neděli od 9 do 16 hod. 

Nejvíce bude zastoupena velikost TT (1:120), dále H0 (1:87) a N (1:160). Přislíbena je také účast modelářů Z a 0. Výstavu zpestří i Legovláček.

Nejvíce pozornosti návštěvníků si jistě vyslouží modulové kolejiště TT se sedmi stanicemi, které je dlouhé padesát metrů. Těšit se ale můžete i na pozoruhodné papírové modely vlaků velikosti H0 a v měřítku 1:16.

V rámci doprovodného programu výstavy si mohou zájemci na plzeňském hlavním nádraží prohlédnout část Legiovlaku. 

A jak se dostanete na výstavu? Z plzeňského hlavního nádráží se můžete svézt některým osobním vlakem ČD na zastávku Plzeň-Doubravka, která se nachází nedaleko školy. Možné je využít i MHD, konktétně trolejbusu č. 16, nebo si udělejte víkendovou procházku (cca 45 min).

Tip

Nedaleko místa konání výstavy se nachází Ejpovický tunel, nejdelší železniční tunel v ČR. V přilehlém parku se můžete kochat pohledem z vyhlídky na plzeňský portál.

Foto: archiv TT club

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 0
Nelíbí: 1
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store