Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Zimní prohlídky hradu Křivoklát

Zimní prohlídky hradu Křivoklát

Datum a čas konání:

  • Křivoklát, od 1. 11. 2018 0:00 do 31. 3. 2019 0:00

Navštivte jeden z našich nejstarších a nejvýznamnějších královských hradů – Křivoklát, který je otevřený i v zimě. Při prohlídce zavítáte do nádherné hradní kaple, Královského a Rytířského sálu s expozicí gotického umění nebo do proslulého vězení s mučírnou.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Křivoklát

Současnou podobu získal hrad Křivoklát za vlády Vladislava II. Jagellonského. Nebýt ale Fürstenberků, kteří hrad nákladně zrekonstruovali, byla by z něj dnes nejspíš jen romantická zřícenina. Práce na rekonstrukci začaly v roce 1880 a úpravy pokračovaly ještě po vzniku první republiky. V roce 1929 koupil hrad i celé panství stát.

Křivoklát je přístupný i v zimě. Do konce března lze o víkendech od 12 do 15 hodin absolvovat prohlídku gotických paláců. V rámci ní zavítáte i do jednoho z největších prostorů na hradě – do Královského sálu, který je druhým největším pozdně gotickým sálem ve střední Evropě. Dlouhý je 23 metrů a sloužil hlavně k reprezentativním účelům.

V knihovně s 52 tisíci svazky se nachází křeslo, které Fürstenberkové darovali prezidentovi T. G. Masarykovi a na němž rád sedával na zámku v Lánech. Během prohlídky navštívíte i obrazárnu, místnosti věnované Filipíně Welserové a hradního fürstenberského muzea a rovněž hladomornu a proslulé vězení s mučicími nástroji.

Od dubna do října nabízejí na hradě také zkrácenou prohlídku gotických sálů vhodnou pro rodiče s dětmi, která trvá 45 minut. V letní sezoně si zájemci mohou projít i fyzicky náročnější prohlídkový okruh, který navíc zahrnuje procházku po hradbách a výstup do Velké válcové věže. Prohlídku hradeb a expozice ve velké věži spojenou s vyhlídkou do okolí hradu lze absolvovat i samostatně.

A jak se k hradu dostanete od vlaku? Až k branám hradu vás od nádraží dovede žlutá turistická značka (asi 600 m).

Foto: © Miloslav Doubrava | Dreamstime.com

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 0
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store