Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Parním vlakem na oslavy výročí republiky v Olomouci a Velké Bystřici

Parním vlakem na oslavy výročí republiky v Olomouci a Velké Bystřici

Datum a čas konání:

Oslavy stého výročí republiky v Olomouci a Velké Bystřici zpestří o víkendu 27. a 28. října jízdy parních vlaků. V neděli dopoledne se na točně olomouckého železničního muzea také představí vybraní železní jubilanti.

Naplánovat cestu vlakem

:

Vydejte se poslední říjnový víkend (27. a 28. 10.) řekou času zpět do minulého století. Pro poučení i pobavení se rozhoří ohně pod ocelovými kotly věkovitých dam, aby se staly součástí oslav stého výročí vzniku republiky.

V sobotu 27. října se můžete svézt historickým vlakem taženým parní lokomotivou 464.202 (Rosničkou), který pojede oběma směry mezi Olomoucí hl. n. a Šternberkem, Olomoucí hl. n. a Drahanovicemi a Olomoucí hl. n. a Hlubočkami-Mariánským Údolím. 

Parním vlakem vedeným lokomotivou 464.202 (Rosničkou) se mohou zájemci svézt i v neděli 28. října a to mezi Olomoucí hl. n. a Prostějovem. V tento víkendový den pojede také historický vlak v čele s lokomotivou 433.002 (Matějem) po trase Valašské Meziříčí – Hranice n. M. – Lipník n. B. – Olomouc hl. n. – Olomouc-Řepčín a zpět. Mezi olomouckým hlavním nádraží a stanicí Olomouc-Řepčín usktuteční jízdu tam i zpět parní vlak s lokomotivou 314.303 (Kocúrem).  

Jízdní řád parních vlaků:

  • Sobota 27. října 2018
Parní vlak s lokomotivou 464.202 (Rosničkou)
Stanice Tam Zpět
Olomouc hl. n. odj. 8:50 příj. 9:55
Šternberk příj. 9:15 odj. 9:32
Parní vlak s lokomotivou 464.202 (Rosničkou)
Stanice Tam Zpět
Olomouc hl. n. odj. 10:50 příj. 13:01
Olomouc-Nová Ulice 11:00 12:55
Olomouc město 11:03 12:52
Olomouc-Řepčín 11:12 12:47
Horka nad Moravou 11:17 12:40
Skrbeň 11:22 12:35
Příkazy 11:27 12:30
Senice na Hané 11:35 12:23
Náměšť na Hané 11:41 12:16
Drahanovice příj. 11:44 odj. 12:12
Parní vlak s lokomotivou 464.202 (Rosničkou)
Stanice Tam Zpět
Olomouc hl. n. odj. 14:00 příj. 15:38
Velká Bystřice 14:20 15:31
Velká Bystřice zast. 14:32 15:26
Hlubočky-Mariánské Údolí příj. 14:36 odj. 15:20
  • Neděle 28. října 2018
Parní vlak s lokomotivou 464.202 (Rosničkou)
Stanice Tam Zpět
Olomouc hl. n. odj. 7:58 příj. 9:27
Prostějov hl. n. příj. 8:30 odj. 8:55
Parní vlak s lokomotivou 433.002 (Matějem)
Stanice Tam Zpět
Valašské Meziříčí odj. 8:03 příj. 16:05
Hranice na Moravě 8:51 15:31
Lipník nad Bečvou 9:12 14:57
Olomouc hl. n.  10:00–12:00 13:10–14:07
Olomouc-Nová Ulice 12:10 13:00
Olomouc město 12:13 12:56
Olomouc-Řepčín příj. 12:20 odj. 12:47
Parní vlak s lokomotivou 314.303 (Kocúrem)
Stanice Tam Zpět
Olomouc hl. n. odj. 13:30 příj. 14:30
Olomouc-Nová Ulice 13:40 14:20
Olomouc město 13:43 14:16
Olomouc-Řepčín příj. 13:50 odj. 14:05

Ceník jízdného (plné jízdné/zlevněné pro děti 6 až 15 let):

  • Olomouc hl. n. – Šternberk nebo zpět 50/30 Kč,
  • Olomouc hl. n. – Drahanovice nebo zpět 80/50 Kč,
  • Olomouc hl. n. – Hlubočky-Mariánské Údolí nebo zpět 50/30 Kč,
  • Olomouc hl. n. – Prostějov hl. n. nebo zpět 50/30 Kč,
  • Olomouc hl. n. – Olomouc-Řepčín nebo zpět 50/30 Kč,
  • Olomouc hl. n. – Valašské Meziříčí nebo zpět 80/50 Kč,
  • děti do 6 let zdarma.

Prodej jízdenek jen u vlaku bez možnosti rezervace.

Přeprava dětských kočárků omezena kapacitou vlaku.

Zamykání točny

V neděli 28. října v 10:30 budou na točně olomouckého železničního muzea také oslavena výročí ocelových ořů:

  • Kocúr 314.303 z roku 1898,
  • Matěj 433.002 z roku 1948,
  • Bobina E499.085 z roku 1958,
  • Pilštyk T466.0007 z roku 1973,
  • Sergej T678.1526 z roku 1973.

Foto: Filip Žlotíř

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 2
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store