Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Sobotní nostalgické vlaky Králický Sněžník

Sobotní nostalgické vlaky Králický Sněžník

Datum a čas konání:

I letos se můžete svézt každou sobotu od 23. června do 29. září historickými vlaky Králický Sněžník, které jedou z České Třebové přes Ústí nad Orlicí, Letohrad a Dolní Lipku až do Hanušovic a stejnou trasou i zpět. Střídat se na nich budou parní a motorová historická vozidla.

Naplánovat cestu vlakem

:

Nostalgické jízdy do oblasti Králického Sněžníku jsou opravdovým zážitkem, neboť zprostředkovávají krásy regionu vnímané pocity cestujících v minulých dobách, a to za cenu běžného jízdného s příplatkem pouhých 15 Kč. V každé ze zastávek máte možnost vydat se na toulky za nespočtem turisticky zajímavých míst, ať už pro milovníky sportu, přírody, nebo historie.

Vlaky Králický Sněžník budou střídavě vedeny parní lokomotivou (464.202 „Rosnička“, 464.008 „Ušatá“, 433.001 „Skaličák“) nebo soupravou složenou z motorového vozu Krokodýl (M286.001) a jednoho přívěsného vozu.

Součástí parního vlaku je i bufetový vůz.

Jízdní řády vlaků Králický Sněžník:

Stanice Tam
Česká Třebová 8:38
Ústí nad Orlicí město 8:52
Ústí nad Orlicí 8:55–9:20
Lanšperk 9:32
Dolní Dobrouč 9:37
Letohrad 9:43–9:57
Jablonné nad Orlicí 10:11
Těchonín 10:20
Mladkov 10:27
Lichkov 10:32–10:35
Dolní Lipka 10:43–10:47
Prostřední Lipka 10:54
Červený Potok 11:00
Hanušovice 11:22
Stanice Zpět (nejede 18. 8. 2018)
Hanušovice 14:10
Červený Potok 14:36
Prostřední Lipka 14:42
Dolní Lipka 14:48–14:52
Lichkov 15:00–15:02
Mladkov 15:07
Těchonín 15:20
Jablonné nad Orlicí 15:30
Letohrad 15:45–16:11
Dolní Dobrouč 16:17
Lanšperk 16:23
Ústí nad Orlicí 16:33–16:52
Ústí nad Orlicí město 16:55
Česká Třebová 17:13
Stanice Zpět (jede jen 18. 8. 2018)
Hanušovice 16:37
Červený Potok 17:01
Prostřední Lipka 17:07
Dolní Lipka 17:15
Lichkov 17:25
Mladkov 17:30
Těchonín 17:36
Jablonné nad Orlicí 17:45
Letohrad 17:59–18:13
Dolní Dobrouč 18:19
Lanšperk 18:25
Ústí nad Orlicí 18:35–18:52
Ústí nad Orlicí město 18:55
Česká Třebová 19:13

Jede v sobotu od 23. 6. do 29. 9. 2018. 

  • Parní lokomotiva Rosnička (464.202): 23. 6. a 4. 8.
  • Parní lokomotiva Ušatá/Bulík (464.008): 7. 7., 18. 8., 1. a 29. 9.
  • Parní lokomotiva Skaličák (433.001): 21. 7.
  • Motorový vůz Krokodýl (M286.001): 30. 6., 14. a 28. 7., 11. a 25. 8., 8., 15. a 22. 9.

Tipy na výlety v turistické oblasti Králický Sněžník najdete zde

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 3
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store