Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Historickými vlaky na Slavnosti Pernštejnského panství

Historickými vlaky na Slavnosti Pernštejnského panství

Datum a čas konání:

Na Slavnosti Pernštejnského panství do Nedvědice se můžete svézt historickými vlaky. Kdy? V pátek 6. července. V čele vlaku z Brna pojede parní lokomotiva 433.001 (Skaličák), které bude pomáhat na konci vlaku lokomotiva 751.001 (Bardotka). Z Havlíčkova Brodu potáhne historický vlak lokomotiva 751.002 (Bardotka).

Naplánovat cestu vlakem

:

Upozornění: Nařízení Hasičské záchranné služby zakazuje jízdu parní lokomotivy 433.001 dne 6. 7. 2018 na akci Slavnosti Pernštejnského panství. Parní lokomotiva bude nahrazena historickou dieselovou lokomotivou. 

Využijte možnost svézt se v historickém vlaku na nostalgické vyjížďce z Brna a Havlíčkova Brodu do Nedvědice na Slavnosti Pernštejnského panství! Během jízdy si můžete v historických vozech zvaných Rybáky vychutnat atmosféru, jakou zažívali cestující v 50. letech minulého století.

V čele vlaku z Brna najdete parní lokomotivu 433.001 (Skaličák), na konci vlaku pak historickou dieselovou lokomotivu 751.001 (Bardotka). Historický vlak z Havlíčkova Brodu potáhne historická dieselová lokomotiva 751.002 (Bardotka).

V Nedvědici i na hradě Pernštejně bude probíhát bohatý program pro malé i velké návštěvníky.

Pro letošní rok je připravena večerní jízda historického vlaku již z Havlíčkova Brodu do Brna pro odvoz cestujících, kteří si chtějí vychutnat pestrý večerní program v Nedvědici.

Jízdní řády historických vlaků (pátek 6. července 2018):

  • Historická souprava s parní lokomotivou
Tam Stanice Zpět
9:30 Brno hl. n. 17:35
9:49 Brno-Královo Pole 17:22
10:05 Kuřim 17:09
10:27 Tišnov 16:55
10:44 Doubravník 16:36
10:49–11:20 Nedvědice 12:50–16:28
11:42 Rožná 12:38
11:52 Bystřice n. Pernšt. 12:25
  • Historická souprava s historickou motorovou lokomotivou
Tam Stanice Zpět
8:50 Havlíčkův Brod 18:58
9:09 Přibyslav 18:43
9:30 Žďár nad Sázavou 18:25
10:02 Nové Město n. Moravě 18:02
10:32 Bystřice n. Pernšt. 17:33
10:48 Rožná 17:18
11:00 Nedvědice 17:00
  • Večerní vlak s historickou soupravou a historickou motorovou lokomotivou
Stanice Tam
Havlíčkův Brod 20:05
Přibyslav 20:21
Žďár nad Sázavou 20:39
Nové Město n. Moravě 20:59
Bystřice n. Pernšt. 21:23
Rožná 21:34
Nedvědice 23:00
Doubravník 23:07
Tišnov 23:26
Kuřim 23:36
Brno-Královo Pole 23:46
Brno hl. n. 23:59

Jízdné:

  • Brno hl. n., Brno-Kr. Pole a Kuřim – Nedvědice: jednosměrné 100 Kč, zpáteční 160 Kč,
  • Tišnov a Doubravník – Nedvědice: jednosměrné 80 Kč, zpáteční 120 Kč,
  • jakákoli vzdálenost v úseku Brno hl. n. – Tišnov: jednosměrné 80 Kč, zpáteční 120 Kč,
  • Havlíčkův Brod, Přibyslav – Nedvědice: jednosměrné 90 Kč, zpáteční 140 Kč,
  • Žďár nad Sázavou, Nové Město n. M., Bystřice n. P. – Nedvědice: jednosměrné 80 Kč, zpáteční 120 Kč,
  • Rožná – Nedvědice: jednosměrné 60 Kč, zpáteční 100 Kč,
  • sleva 50 %: pro děti do 15 let a žáky 15 až 26 let
  • sleva 75 %: pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a žáky do 15 let. 

Předprodej jízdenek ve všech pokladnách ČD od 30. 6. 2018.

Na co se můžete těšit? 

NEDVĚDICE

U RYBNÍKA

  • 9:0011:00 DĚTSKÉ DOPOLEDNE – Sněhurka a sedm trpaslíků – muzikál - Pěvecký sbor Petry Glosr Cvrkalové Cvrčci, Tohle nás baví – pásmo vystoupení dětí ZŠ a MŠ Nedvědice, Marnivá komorná – muzikál – DPS Labyrint při ZŠ Štěpánov n. S.,
  • 11:45 Urozený pan Vilém II. z Pernštejna pozdraví své přítomné a pozve je k rytířskému klání na hrad Pernštejn,
  • 13:4514:45 UDG koncert,
  • 15:1516:30 The Complication koncert,
  • 17:1518:30 Bohouš Josef a Burma koncert,
  • 19:0020:00 Tabák (Kabát revival) koncert,
  • 20:4522:00 Petr Kolář koncert,
  • 22:30 Tradiční ohňostroj nad hladinou rybníka,
  • 22:452:30 Taneční večer se skupinou NOUZOVÝ REŽIM.

RADNICE       

  • 9:0017:00 Lidmila Anna Dohnalová: Z Vysočiny obrazy.

ŠKOLA

  • 9:0017:00 Tradiční výstava obrazů Přemysla Povondry k 75. narozeninám autora,
  • 9:0017:00 Modelová železnice pořádá RK MODEL Brno a Klub modelářů železnic Brno I ve spolupráci se ZŠ a městysem Nedvědice,
  • 9:0017:00 Myslivecká výstava – Myslivecký spolek Sejřek – Skorotice,
  • 9:0020:00 Včelařská výstava s prodejem včelích produktů, medoviny a medového piva,
  • 15:00 Antotnín Bedřich hr. Mittrošský – jeden ze čtyř zakladatelů Moravského zemského muzea – přednáší RNDr. Ivan Koláčný. 

U ŠKOLY

  • 10:0016:00 S MEZEM PO NEDVĚDICI A SVRATCE SE SVEZEM ELEKTRICKÝM STROJEM POHÁNĚNÝM SLUNCEM NABITÝM ZDROJEM. Organizované projížďky po Nedvědici a po Svratce na elektrických strojích firmy MEZ, a. s., Nedvědice poháněných elektřinou ze Slunce. 

PRODEJNA GOTIKA

  • 10:0016:00 Ochutnávka výrobků Palírny U Zeleného stromu.

HRAD PERNŠTEJN

1. nádvoří kolbiště, pódium

  • 9:00 Otevření hradního areálu,
  • 10:00 Zahajovací ceremonie,
  • 10:30 Mistři kordu a rapíru šerm,
  • 11:00 Královský sokolník jezdecká sokolnická show,
  • 11:40 Na dvoře burgundském taneční divadlo,
  • 12:00 Velká střelba,
  • 12:40 Trestání nepoctivých kupců,
  • 13:40 Na dvoře burgundském taneční divadlo,
  • 14:00 Mistr kat a jeho dílna,
  • 14:30 Rytířský jezdecký turnaj,
  • 15:30 Žonglér a kejklíř Křup ala hop,
  • 15:45 Tancovnice, frajéřky a zlodějnice – taneční divadlo,
  • 16:30 Lov dravým ptákem,
  • 16:45 Kat drobeček – veselé vyprávění na neveselé téma,
  • 17:15 Kouzlo chladných zbraní,
  • 18:00 Ukončení slavností heroldem

Na hradních nádvořích

  • 9:0018:00 Historický jarmark, předvádění řemesel, stylové občerstvení. 

Vstupné do jednotlivých areálů se kupuje na místě.

Změna programu a hnacích vozidel vyhrazena.

PDF ke stažení

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 3
Nelíbí: 0
Nelíbí
Partneři


 

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store