Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Přijeďte do Mladé Boleslavi na Středočeský železniční den!

Přijeďte do Mladé Boleslavi na Středočeský železniční den!

Datum a čas konání:

  • Mladá Boleslav, 12. 5. 2018 od 9:00 do 17:00

V sobotu 12. května by v Mladé Boleslavi neměl chybět žádný příznivce světa na kolejích. V rámci Středočeského železničního dne čeká návštěvníky bohatý program včetně jízd do areálu automobilky Škoda nebo cukrovaru Dobrovice.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Mladá Boleslav hlavní nádraží

Na sobotu 12. května připravily České dráhy atraktivní akci pro všechny příznivce železnice. Centrem Středočeského železničního dne se stane Mladá Boleslav.

Návštěvníky čeká bohatý program. Největším lákadlem budou jízdy zvláštních vlaků z hlavního nádraží do areálu automobilky Škoda jednotkou RegioShark a jízdy parních vlaků s historickými vozy například do Dolního Bousova.

Na mladoboleslavském hlavním nádraží bude výstava vozidel. Nejmenší se mohou těšit na Dětský vůz a tzv. Kinematovlak, kde se budou zdarma promítat dětské filmy. Na prvním nástupišti najdete výstavu o moderních vozidlech v technických datech.

Jednotka RegioShark pojede také několikrát do Mšena a zpět. Při cestě bude možné vystoupit v Sudoměři, kde budou k vidění drezíny a malé železniční muzeum. Ti zdatnější si budou moci vyzkoušet samotnou jízdu na šlapací drezíně.

Mladoboleslavský železniční spolek bude organizovat několik jízd z hlavního nádraží do areálu cukrovaru Dobrovice s prohlídkou muzea.

Pro návoz a odvoz účastníků této velkolepé akce je zajištěn historický autobus, který bude zastavovat na důležitých zastávkách městské hromadné dopravy.

Program Středočeského železničního dne bude probíhat od 9 do 17 hod., občerstvení je zajištěno.

Jízdní řády zvláštních vlaků najdete v přiloženém letáku (formát pdf).

PDF ke stažení

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 3
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store