Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Parním vlakem na Slet čarodějnic do Ostravice

Parním vlakem na Slet čarodějnic do Ostravice

Datum a čas konání:

První květnový den se můžete svézt parním vlakem, který pojede z ostravského hlavního nádraží do Ostravice, kde se v areálu Sepetná koná bohatý kulturní program. Během dne vykoná historický vlak ještě dvě jízdy mezi Frýdkem-Místkem a Ostravicí.

Naplánovat cestu vlakem

:

Svezte se s námi v úterý 1. května do Ostravice historickým vlakem s parní lokomotivou 433.002 (Matěj)!

Na co se můžete těšit?

  • během dne tři spoje parními vlaky v obou směrech,
  • kulturní program, zábava i bohaté občerstvení v areálu Sepetná na Ostravici.

Jízdní řád parního vlaku (1. května 2018):

Stanice Tam
Ostrava hl. n. 9:00*    
Ostrava střed 9:09*    
Ostrava- Kunčice 9:17*    
Lískovec u Frýdku 9:38*    
Frýdek-Místek 9:44–9:50* 12:50 15:50
Baška 9:57* 12:57 15:57
Pržno 10:04* 13:04 16:04
Frýdlant n. O. 10:10–10:14* 13:10–13:14 16:10–16:14
Ostravice 10:27* 13:27 16:27

*povinně místenkový vlak

Stanice Zpět
Ostravice 11:15 14:15 17:15
Frýdlant n. O. 11:27–11:30 14:27–14:30 17:27–17:30
Pržno 11:39 14:39 17:39
Baška 11:46 14:46 17:45
Frýdek-Místek 11:51 14:51 17:49–17:51
Lískovec u Frýdku     17:56
Ostrava-Kunčice     18:18
Ostrava střed     18:27
Ostrava hl. n.     18:33

Jízdné:

  • Ostrava hl. n. – Ostravice nebo zpět 100 Kč,
  • Frýdek-Místek – Ostravice nebo zpět 60 Kč,
  • Frýdlant n. O. – Ostravice nebo zpět 30 Kč,
  • děti 6–15 let poloviční,
  • děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo k sezení),
  • rezervace na první vlak 20 Kč (první vlak s odj. z Ostravy v 9:00 hod. je povinně místenkový v celé trase).

Předprodej jízdenek je ve stanicích Ostrava hl. n., Frýdek-Místek a Frýdlant nad Ostravicí. V případě volné kapacity prodej zbylých jízdenek ve vlaku.

Parní lokomotiva 433.002 (Matěj) je majetkem Národního technického muzea v Praze. 

PDF ke stažení

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 3
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store