Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Pražský železniční den a oslavy 25 let železnice v PID

Pražský železniční den a oslavy 25 let železnice v PID

Datum a čas konání:

 • Praha, 23. 9. 2017 od 9:00 do 18:00

V sobotu 23. září se v metropoli koná Pražský den železnice spojený s oslavami čtvrtstoletí zapojení železnice do Pražské integrované dopravy. Centrem oslav se stane nádraží Praha-Smíchov.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Praha-Smíchov

Na pražském smíchovském nádraží se v sobotu 23. září uskuteční slavnostní křest jednotky Elefant v nátěru 25 let železnice v PID. Ve vlaku a před ním bude instalována výstava o histori a budoucnosti Pražské integrované dopravy. Zájemci mohou zhlédnout i klip k výročí 25 let železnice v PID a další krátké filmy. 

Na nádraží Praha-Smíchov budou v tento víkendový den také vystavena další železniční vozidla, zpřístupněná i pro prohlídku jejich interiérů. Chybět nebude modelová železnice nebo drezína. Kromě propagačních stánků Českých drah a ROPIDu najdete na nádraží i stánky s občerstvením. 

Za smíchovského nádraží se můžete svézt zvláštními vlaky, historickou tramvají nebo autobusem na prohlídku Výtopny Zlíchov nebo na komentovné prohlídky Odstaveného nádraží Jih či depa Vršovice. 

V sobotu 23. září je možné také navštívit Království železnic za poloviční vstupné

Jízdy vlaků:

 • parní vlak pojede po trase: Smíchov – Radotín – Krč – (Hlavní nádraží) – Vyšehrad – Smíchov a další jízdy po Pražských spojkách (speciální jízdné na jednu jízdu),
 • InterPanter pojede po trase: Smíchov – Odstavné nádraží Jih (ONJ), kde mohou cestující z vlaku absolvova prohlídku ONJ (jízdné podle tarifu PID a ČD),
 • RegioShark pojede po trase: Smíchov – depo Vršovice, následné prohlídky depa Vršovice (tarif PID a ČD),
 • motorový vůz M131 jízdy zdarma po stanici,
 • parní vlaky dopravce ZABABA, s. r. o., ze Smíchova do Prokopského údolí a zpět (vyhlídkové jízdy bez možnosti výstupu s odjezdy v 9:20, 10:20, 11:20, 12:20, 13:10, 14:10, 15:10, 16:10 a 17:10 hod.).

Jízdy historickou tramvají:

Historickou tramvají se můžete zdarma svézt po trase: Smíchovské nádraží – Anděl – Karlovo náměstí – I.P. Pavlova – Vršovice (Čechovo nebo Kubánské náměstí)

Jízdy historickými autobusy:

 • Historický autobus pojede od historické tramvaje, tj. z Čechova náměstí nebo od vršovického nádraží na zastávku Vršovický hřbitov/až do depa (jízdy zdarma
 • Historický autobus pojede po trase: Smíchovské nádraží – Výtopna Zlíchov – Království železnic – Smíchovské nádraží (jízdy zdarma).

Pražský den železnice je součástí Evropského týdne mobility (více informací najdete zde). 

Plzeňský rychlík na Den železnice v Praze (23. 9. 2017):

Na Pražský železniční den se můžete svézt z Plzně zvláštním rychlíkem vedeným motorovou jednotkou RegioShark (ř. 844). Z Plzně nastupte do rychlíku s platnou jízdenkou ČD, z Berouna, Nučic a Rudné u Prahy platí také jízdní doklady PID. Při zpáteční jízdě jede rychlík z Prahy do Plzně bez zastávky. 

Jízdní řád Plzeňského rychlíku na Den železnice v Praze (RegioShark)

Tam Stanice Zpět
odj. 7:35 Plzeň hl. n. příj. 19:30
8:28–8:34 Beroun I
8:55–8:56 Nučice I
9:01–9:02 Rudná u Prahy I
příj. 9:22 Praha-Smíchov odj. 17:50

Na co se můžete ještě těšit?

 • exkurze do dopravní kanceláre Praha hl. n. v 11:00, 12:45, 14:00 hod. (sraz zájemcu vždy na 1. nástupišti u sochy Nicholase Wintona, délka exkurze cca 10 min., max. 15 osob),
 • ukázky z činnosti DDM Prahy 5, výtvarná dílna, RC modely, dílna kováre,
 • vystoupení rock´n´rollové kapely Crazy Dogs od 10:00 do 13:00 hod.

 

PDF ke stažení

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 118
Nelíbí: 10
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store