Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Na Valašský jarmek parním vlakem

Na Valašský jarmek parním vlakem

Datum a čas konání:

  • Valašské Klobouky, 2. 12. 2017 od 0:00 do 0:00

Tradiční Valašský jarmek se letos koná v sobotu 2. prosince. I v tomto roce můžete využít pro cestu do Valašských Klobouk historický vlak tažený parní lokomotivou 433.002 (Matěj).

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Valašské Klobouky

Zvláštní parní vlak pojede po trase Valašské Meziříčí – Valašské Klobouky – Bylnice a zpět. V 8:25 h odjíždí z Valašského Meziříčí a přes Jablůnku, Vsetín, Valašskou Polanku a Horní Lideč přijede do Valašských Klobouk v 9:56 h. Pokračuje pak přes Brumov do Bylnice a stejnou trasou se vrací zpět.

Ve vlaku nebude chybět Mikuláš a jeho družina. Dětem, jimž rodiče koupí kupon za 30 Kč, bude rozdávat balíčky s nadílkou. 

Ve Valašských Kloboukách se koná tradiční a vyhledávaný jarmek, jehož součástí je nejen prodej řemeslných výrobků nebo ukázky řemesel, ale také ochutnávky valašských specialit, cimbálová muzika i pravidelné a oblíbené obchůzky Mikulášů s čertovskou družinou.

Jízdní řád parního vlaku (2. 12. 2017):

Tam Stanice Zpět
odj. 8:25 Valašské Meziříčí příj. 15:17
8:42 Jablůnka 15:00
8:50–9:15 Vsetín 14:50
9:30 Valašská Polanka 14:30
9:47 Horní Lideč 14:15
9:56–10:35 Valašské Klobouky 12:55–14:00
10:46 Brumov 12:45
příj. 10:53 Bylnice odj. 12:35

Jízdenky doporučujeme koupit v předprodeji, ve vlaku bude pouze doprodej volných míst. Jízdenka je zároveň rezervací místa. Předprodej je ve stanicích Valašské Meziříčí, Vsetín a Horní Lideč a bude ukončen 1. 12. 2017 v 18:00 hod.

Ceník jízdného (jednosměrné):

  • Valašské Meziříčí (Jablůnka) - Bylnice nebo zpět: dospělí 120 Kč/děti 6–15 let 60 Kč,
  • Vsetín (Valašská Polanka) – Bylnice nebo zpět: dospělí 100 Kč/děti 6–15 let 50 Kč,
  • Horní Lideč (Valašské Klobouky) – Bylnice nebo zpět: dospělí 50 Kč/děti 6–15 let 25 Kč,
  • kupon Mikulášská nadílka 30 Kč

V sobotu 2. prosince 2017 pojede také posilový vlak v úseku Horní Lideč - Valašské Klobouky a zpět pro odvoz návštěvníků na jarmek. V posilovém vlaku platí odbavení podle tarifu TR10.

Jízdní řád posilového vlaku:

Tam Stanice Zpět
Horní Lideč odj. 10:09 příj. 10:50
Valašské Klobouky příj. 10:18 odj. 10:40


Foto: Jiří Zápalka

PDF ke stažení

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 22
Nelíbí: 1
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store