Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Hrady, zámky, památky

Barokní památky Prahy II.

K barokním skvostům Prahy, které přijíždějí do metropole obdivovat turisté z celého světa, patří také Klementinum, Strahovský klášter s úchvatnými interiéry, Černínský palác anebo kostel sv. Františka z Assisi-Serafínského.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha-Dejvice

Pražská nádraží I.

První vlak přijel do Prahy na dnešní Masarykovo nádraží. Vybudováno bylo v rekordním čase necelého jednoho roku. Najít pro ně místo a postavit je patřilo k úkolům Jana Pernera, jakožto stavbyvedoucího.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha Masarykovo nádraží

Barokní památky Prahy I.

Praha je plná barokních památek. Kromě pamětihodností, jakými jsou třeba Valdštejnský palác, Lobkovický palác, kostel sv. Jana Nepomuckého Na Skalce nebo Loreta, si můžete v metropoli prohlédnout i výstavu Baroko v Čechách ve Schwarzenberském paláci.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha-Dejvice

Pražský hrad a jeho obnova po roce 1918

Znáte moderní dějiny Pražského hradu – velkolepého souboru paláců a církevních staveb rozmanitých architektonických slohů? Víte, k jakým významným úpravám došlo po roce 1918?

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha hlavní nádraží

Písecké památky

Navštivte památky v Písku – nejenom Kamenný most a děkanský kostel, Sladovnu a Prácheňské muzeum v bývalém královském hradě, ale třeba i byt Adolfa Heyduka nebo dodnes funkční elektrárnu zprovozněnou Františkem Křižíkem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Písek

Za Habsburky do brandýského zámku

K bývalým šlechtickým sídlům, která jsou návštěvníkům otevřena i v zimní sezoně, patří zámek Brandýs nad Labem. Je jednou z našich nejvýznamnějších renesančních památek. Přijeďte se podívat!

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Brandýs nad Labem

Magisterium Karlštejna – Karel IV.

Na jeden z nejznámějších a zároveň nejmystičtějších hradů v Čechách – Karlštejn – dojdete od stejnojmenného nádraží pěšky. Cesta vám potrvá asi půl hodiny.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Karlštejn

Po kolejích krajinou kontrastů z Bohumína do Českého Těšína

Jízda vlakem z Bohumína do Českého Těšína trvá něco přes půl hodiny. Pokud rádi vyhlížíte z okna vlaku, čeká vás pestrá krajina. Obří průmyslové stavby střídají lesy a rozsáhlé vodní plochy a ukáže se vám i nejedna zajímavá památka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Bohumín

Znojmo – město, které chutná

Každý rok se v polovině září Znojmo stává hlavní městem vína. Do města s věhlasnou vinařskou tradicí se ale vyplatí zavítat nejen v době Znojemského historického vinobraní. Jen málokde najdete lepší turistický servis.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Znojmo

Zříceniny hradů Středočeského kraje II.

Rádi podnikáte túry za památkami? Vypravte se s námi na výlet za nejznámějším českým souhradím – na Žebrák a Točník. Třeba tam najdete i legendární poklad Václava IV.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praskolesy

předchozí 1 2 3 4 8 16 23

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store