Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Parním vlakem na zahájení sezony v ČD muzeu

Brány ČD muzea v Lužné u Rakovníka se letos návštěvníkům poprvé otevřou v sobotu 6. dubna. Udělejte si výlet do železniční minulosti a svezte se první dubnovou sobotu parním vlakem v čele s lokomotivou Všudybylkou, který mezi Lužnou a Žatcem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Lužná u Rakovníka

S párou na Knížecí Velikonoce na Křivoklátě

O velikonočním víkendu 20. a 21. dubna se můžete svézt parním vlakem na tradiční křivoklátské vítání jara. Pokud vás více než lidové tradice zajímá technika, pokračujte Křivoklátským expresem až do Lužné u R. a navštivte železniční muzeum.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Praha-Smíchov

Na Karlštejně vás přivítají i v zimě

K bývalým šlechtickým sídlům, kde se konají prohlídky i v zimním období, patří také Karlštejn. Absolvovat můžete základní prohlídkový okruh, v rámci něhož zavítáte do Císařského paláce i Mariánské věže.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Karlštejn

Zimní prohlídky hradu Křivoklát

Navštivte jeden z našich nejstarších a nejvýznamnějších královských hradů – Křivoklát, který je otevřený i v zimě. Při prohlídce zavítáte do nádherné hradní kaple, Královského a Rytířského sálu s expozicí gotického umění nebo do proslulého vězení s mučírnou.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Křivoklát

Svezte se na výlet vlakem Cyklo Brdy!

Rádi podnikáte túry do brdských lesů? Pak jistě uvítáte výletní víkendový vlak Cyklo Brdy, s nímž se můžete svézt mezi Prahou, Berounem, Příbrami a Březnicí, a to i s jízdním kolem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Březnice

Magisterium Karlštejna – Karel IV.

Na jeden z nejznámějších a zároveň nejmystičtějších hradů v Čechách – Karlštejn – dojdete od stejnojmenného nádraží pěšky. Cesta vám potrvá asi půl hodiny.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Karlštejn

Zříceniny hradů Středočeského kraje I.

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta... Na Krakovec jakbysmet! K oběma zříceninám vás přiblíží vlaky ČD. Od vlaku se k nim pak můžete vypravit po značených turistických stezkách.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Noutonice

Romantickou lokálkou mezi královskými městy

Hrad Křivoklát není jedinou atrakcí na trati Beroun – Rakovník. Na dráze, která se klikatí údolím Berounky a Rakovnického potoka, jsou z vlaku vidět i další jedinečné památky, neméně poutavé přírodní scenérie a zajímavé železniční stavby.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Rakovník

Na dohled Vltavě a Berounce

Jízda vlakem z Prahy do Berouna ubíhá příjemně. Je na co se dívat. Koleje takřka kopírují tok Vltavy a Berounky a vedou pestrou krajinou, v níž není nouze o památky i malebné přírodní scenérie.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 83%

Nejbližší železniční stanice: Beroun

Ve Velvarech si prohlédněte Městské muzeum

V Městském muzeu ve Velvarech si můžete prohlédnout stálou expozici o historii města a jeho okolí. Její součástí je i pozoruhodná sbírka obrazů. Do Velvar vás zavezou vlaky ČD po 10 kilometrů dlouhé lokální trati z Kralup nad Vltavou.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Velvary

předchozí 1 2

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store