Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Železniční historie a zajímavosti

Parním vlakem z Lužné do Stochova

V rámci oslav stého výročí republiky se můžete v neděli 28. října svézt historickým vlakem v čele s parní lokomotivou Kremák z Lužné u Rakovníka do Stochova a zpět. Ve Stochově bude zpřístupněn prezidentský salonek.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Lužná u Rakovníka

Parním vlakem na oslavy výročí republiky v Olomouci a Velké Bystřici

Oslavy stého výročí republiky v Olomouci a Velké Bystřici zpestří o víkendu 27. a 28. října jízdy parních vlaků. V neděli dopoledne se na točně olomouckého železničního muzea také představí vybraní železní jubilanti.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Olomouc hlavní nádraží

Kozel expresem na pivo do Velkých Popovic

Patříte mezi milovníky zlatistého moku? Pak se s námi svezte Kozel expresem do pivovaru Velké Popovice! Retro motorák odjíždí každou neděli v 10:22 hod. z pražského hlavního nádraží. V ceně zpáteční jízdenky za 390 Kč je také prohlídka pivovaru i škola čepování.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Praha hlavní nádraží

Po nejstarší elektrifikované trati u nás

Nejkrásnější památkou na trati Tábor – Bechyně je bezesporu jedinečný most, společný jak pro železniční, tak pro silniční dopravu. Klene se jako duha, po které dostal své pojmenování. Ale z vlaku se také vyplatí vystoupit i na jiných místech.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Tábor

Nostalgické jízdy ČD v roce 2018 v Praze a Středočeském kraji

I v letošním roce se můžete svézt ve vybrané dny nostalgickými vlaky. Nenechte si ujít příležitost vyzkoušet si, jak se cestovalo po kolejích v době, kdy na železnici vládly především parní lokomotivy.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 82%

Nejbližší železniční stanice: Praha-Braník

Ať vám neujede Legiovlak!

Českem křižuje věrná replika legionářského vlaku z let 1918–1920. Nenechte si ho ujet. Legiovlak pomáhá oživit povědomí o čs. legiích, jejich zásluhách na vzniku Československa a posiluje národní hrdost.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 89%

Nejbližší železniční stanice: Stříbro

Výlet za technickou historií do Mladějova na Moravě

Obec Mladějov na Moravě leží nedaleko Moravské Třebové a její největší turistickou atrakcí je zdejší Průmyslové muzeum, ke kterému patří úzkorozchodná železniční dráha.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Mladějov na Moravě

Po stopách nejstarší koněspřežky

Pro leckoho nebude žádnou novinkou, že z Českých Budějovic vedla do rakouského Linze koněspřežka. Méně z vás už ale bude vědět, že šlo o vůbec nejstarší koněspřežnou železnici nejen v Čechách, ale v celé Evropě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 92%

Nejbližší železniční stanice: České Budějovice

Dvě lákadla vesničky Zubrnice

Pod televizním vysílačem Buková hora se skrývá dříve zapomenutá, dnes již znovu objevovaná malebná vesnička Zubrnice. Výletníky láká hlavně na skanzen a železniční muzeum.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 93%

Nejbližší železniční stanice: Malé Březno nad Labem

Do Hradce Králové na výpravu do železniční minulosti

Jak vypadala železniční dopravní kancelář z dob rakouského mocnářství, se můžete zajet podívat do Hradce Králové. Je součástí Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky Českých drah, která je považována za jedinečnou svého druhu v Evropě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 95%

Nejbližší železniční stanice: Hradec Králové hlavní nádraží

předchozí 1 2 3

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store