Úvod / Infoservis / Aktuality

Jednodenní jízdenky T+R z vlaku pro cestování po Praze

Organizace ROPID a České dráhy připravily od 1. září 2016 novinku určenou zejména návštěvníkům Prahy, kteří přijedou do města vlakem. Je jí nová jízdenka T+R, kterou lze využít pro celodenní cestování pražskou MHD.

Jednodenní jízdenka T+R stojí 70 Kč a prodává se ve formě doplatku k vybraným vlakovým jízdenkám ČD. Jízdenka platí vždy pouze v den platnosti vlakové jízdenky (přesněji do 1:00 následujícího kalendářního dne), a to v celé síti pražské MHD (pásma P, 0 a B). Doposud si cestující, který chtěl z vlaku přesednout na hromadnou dopravu a pohybovat se s ní po celý zbytek dne po Praze, musel zakoupit 24hodinovou jízdenku za 110 korun.

Jízdenku T+R můžete pořídit na pokladně ČD nebo přímo ve vlaku, a to k vybraným papírovým jízdenkám vydaných pokladnou ČD (UNIPOK) nebo pokladnou ČD ve vlaku (POP) nebo ve formě zápisu v Kilometrické bance (KMB). Vybranými papírovým jízdenkami ČD jsou jízdenky obyčejné, se slevou IN 25, se slevou IN 50 a zápis (KMB) směřující Z/Do jakéhokoliv tarifního bodu v Praze. K žádným jiným jízdenkám ČD nelze jízdenku T+R vydat. Zavedení jízdenky T+R je v rámci dohody mezi ROPID a ČD prozatím ve zkušebním provozu.

Aktualizace: 06.10.2016

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store