Úvod / Volný čas / Cyklohráček

Cyklohráček

O Cyklohráčku

O Cyklohráčku

Hraj si cestou na výlet! Do Cyklohráčku se vejdeš i s kolem a ještě si užiješ legraci... »

Jízdní řád

Jízdní řád Cyklohráčku

Cyklohráček vozí výletníky dvakrát denně tam a dvakrát denně zpátky až do konce října... »

Výlety po trase

Tipy na výlet

Máš kolo, máš čas, máš chuť, ale nemáš ponětí kam? Cyklohráček tě přiblíží výletu na došlap! »

Ke stažení

Ke stažení

Vytiskni si plakát s jízdním řádem, abys znal časy odjezdu hned, jak vyskočíš z postele... »


Holky, kluci, znáte Cyklohráček? Že ne? No tak to je nejvyšší čas, abyste se o tomhle speciálním vlaku plném her a hraček něco dozvěděli, protože podobný na světě nikde nenajdete. Tak tedy: Cyklohráček je neobyčejný vlak, který vás doveze o víkendu z Prahy na výlet na tajemný hrad na Okoři anebo do Slaného za dobrodružnou cestou za pokladem. Má tři zelené vagony a jeden červený – jeden plný her, stavebnic, vláčkodráhy a knížek, ve druhém jezdí cyklisté s koly a ve třetím najdete spoustu deskových her, velkou stavebnici, tabuli s křídami, puzzle a další hry. A vsaďte se, že se Vám bude líbit i v červeném voze kde najdete pořádnou hernu s balonkovištěm a stavebnicemi.

V prvním voze můžete na vlastní oči sledovat, jak strojvedoucí řídí vlak. Budete jen kousíček od něj.

Ve vlaku potkáte kromě průvodčích také hrajvedoucí. Ti vám půjčí hry a hračky a hlavně pro vás mají připravené dárky na památku. Cesta v Cyklohráčku vám uteče, jako nic. Když pojedete Cyklohráčkem až do Slaného, můžete vyrazit na dobrodružnou cestu za zlatým pokladem. Ve vlaku dostanete od hrajvedoucích plánek cesty, postupně budete muset plnit cestou městem nejrůznější úkoly a když je všechny správně vyřešíte, dozvíte se, kde zlatý poklad hledat. Každý z vás si z něj bude moc něco odnést domů.

Cyklohráček je samozřejmě určen všem cestujícím, nejen dětem a cyklistům. Můžete si cestou hrát, ale také nemusíte. Stále je to také klasický vlak, který může každý využít pro svou běžnou cestu.

Cyklohráček v roce 2017

  • Cyklohráček jezdí nově po krásné romantické trati Pražského Semmeringu, překoná historické viadukty nad Prokopským údolím a nabídne cestujícím překrásný výhled na Prahu z výšky. Nově zastavuje ve stanicích Praha-Zličín, Praha-Cibulka, Praha-Smíchov severní nástupiště a Praha hlavní nádraží

  • Pro velký zájem malých i velkých výletníků budou v každém vlaku standardně dva hrajvedoucí, aby se stihli věnovat všem dětem a nabídnout každému hry a dárečky.

  • Ve Slaném je pro všechny děti připravena Cesta za zlatým pokladem, od hrajvedoucích dostanete ve vlaku herní plán a můžete vyrazit hledat poklad.

  • Novým partnerem Cyklohráčku je Bunkr Drnov a tamní Muzeum studené války a protivzdušné obrany. Nachází se kousek od stanice Podlešín a pokud pojedete do muzea Cyklohráčkem, získáte levnější vstupné.

  • I letos se vydá odpolední Cyklohráček sedmkrát za sezonu až do Zlonic do tamního železničního muzea. V roce 2017 vás tam doveze o sobotách 29. 4., 27. 5., 24. 6.,29. 7., 26. 8., 30. 9. a 28. 10. 2017.

  • Podívejte se do sekce Slevy ve Slaném. Cestující z Cyklohráčku mohou využít levnější vstup do aquaparku, výhody v cukrárně i místním pivovaru nebo levnější vstupy do několika muzeí ve Slaném a okolí.

  • Pojeďte s Cyklohráčkem do nově otevřeného muzea včelařství v Kolči. Najdete ho na zdejším zámku jen pár kroků od vlakové zastávky. O sobotách a nedělích má otevřeno vždy od 10 do 17 hod. Více najdete v tipech na zajímavá místa.

Těšíme se na vás v Cyklohráčku!


ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store